Jdi na obsah Jdi na menu
 


Slané pokrmy

Bÿrek 

 

Nejznámějším jídlem v Albanii (a vlastně na celém Balkánu) je byrek. Byrek je slaný koláč vyrobený z listového těsta. Najdete ho všude, v různých velikostech, tvarech, typech a chutích.Jeden z těch nejslavnějších je byrek se špenátem, ale co se oblíbenosti týká, šlape mu na paty byrek plněný mletým masem nebo sýrem.

 

 

shutterstock-1180647523.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fërgesë

 

Fërgesë je jedním z nejlepších albánských jídel. Skládá se z paprik, rajčat a tvarohu (nejlépe domácího). Je typickým pokrmem střední oblasti Albánie a nejvíce na něj narazíte v hlavním městě Tirana.

Čerstvá zelenina se povaří společně s tvarohem a vytvoří tak krém, který je nejlepší s čerstvým domácím křupavým chlebem. 

 

8aeae9a7af2050199e76a5f36723f82b.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tavë kosi

 

Dalším vynikajícím jídlem v Albánii je tavë kosi, což je jedno z nejoblíbenějších pokrmů místních obyvatel. Tavë kosi je sice typický pro okolí města Elbasan, ale najdeme ho všude, od horských vesnic až po pobřežní města.

Tavë kosi je obdoba tzv. quiche (tradiční francouzský druh slaného koláče) a je připravený z jehněčího masa, vajec a jogurtu.

 

tave-kosi-1.jpeg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Speca me gjizë

 

Speca me gjizë je jeden z nejbarevnějších pokrmů v Albánii. Jíte-li tedy rádi i očima, je tohle to pravé. 

Vaří se ze žlutých, oranžových, zelených a červených paprik naplněných rýží, tvarohem a kořením, které se upečou v troubě. Speça me gjize je tak zdravé a skvělé jídlo i pro vegetariány.

 

large.jpg